Преференцијални третман од круцијалне важности за домаћа привредна друштва

Комора са жаљењем прихватила информацију да Савјет министара није изгласао продужење важења Одлуке о обавезној примјени преференцијалног третмана домаћег.

01.06.2021.

Примјена преференцијалног третмана домаћег у поступку јавних набавки изузетно је значајна за опстанак и даљи развој домаћих прирведних друштава, посебно у вријеме трајања пандемије вируса корона, рекао је Срни портпарол Привредне коморе Републике Српске Владимир Благојевић.

Благојевић је рекао да је Комора због тога са жаљењем прихватила информацију да Савјет министара јуче није прихватио њихову иницијативу, коју је подржала и Влада Српске, о продужењу важења Одлуке о обавезној примјени преференцијалног третмана домаћег у поступку јавних набавки.

„Због овакве одлуке Савјета министара наша предузећа сада ће бити изложена оштрој конкуренцији иностраних компанија, које се свим средствима боре да освоје наше тржиште“, упозорио је Благојевић.

Према његовим ријечима, за Привредну комору Републике Српске од велике је важности да домаћа предузећа, која са својим производима и услугама учествују као понуђачи у поступцима јавних набавки пред уговорним органима у БиХ, буду ангажована, јер управо она у знатној мјери учествују у пуњењу буџета.

Благојевић је подсјетио да је претходна одлука престала да важи данас.