Бијељински PASS проширује капацитете

Недостатак радне снаге највећи проблем.

05.06.2019.

Privredno društvo PASS d.o.o. iz Ljeskovca kod Bijeljine kao dio njemačke Kompanije PASS, vodećeg svjetskog proizvođača u autoindustriji, uprkos nedostatku radne snage i ne baš povoljnom poslovnom okruženju, iz godine u godinu bilježi dobre poslovne rezultate.

PASS trenutno zapošljava 450 radnika od kojih su većina žene.

Za naredni period planirano je proširenje kapaciteta i povećanje broja radnika, na oko 1.000 zaposlenih.

U završnoj fazi je novi pogon veličine 11.000 metara kvadratnih koji bi trebalo da zaposli novih 500 radnika.

Kada je kompanija PASS, početkom 2017. godine kupila preduzeće S.E.P. iz Ljeskovca kod Bijelјine, razvoj ovog malog privrednog društva krenuo je vrtoglavom brzinom.

Klijenti ovog privrednog društva su vodeći proizvođači u autoindustriji Evropske unije, kao što su Mercedes, Volvo, BMW. Radi i za Fiat u Srbiji.