Отворен нови погон фабрике PASS

У Бијељини отворен нови пословни објект фирме за производњу аутомобилских дијелова PASS на 11.000 квадратних метара.

06.09.2019.

Premijer Republike Srpske Radovan Višković otvorio je danas u Bijeljini novi poslovni objekat firme za proizvodnju automobilskih dijelova PASS i tom prilikom istakao da će Vlada Srpske i ubuduće ulagati u privredne subjekte, što će doprinijeti zapošljavanju mladih.

Preduzeće PASS trenutno ima vodeću ulogu u proizvodnji savitljivih cijevi za protok tečnosti raznih profila koje se ugrađuju u više tipova automobila, a među njima su "be-em-ve" i "volvo". Firma trenutno zapošljava 550 ljudi a taj broj uskoro bi mogao biti povećan i na 1.000, jer većinski vlasnik u Njemačkoj namjerava ovdje da preseli i pogone iz Poljske.

Većinski vlasnik firme Rado Maletić novinarima je rekao da je danas otvoreno 11.000 metara kvadratnih proizvodnog prostora, a da PASS sada ukupno ima 16.000 metara kvadratnih poslovno-proizvodnog prostora.

"Idemo ka cilju da zaposlimo oko 1.100 radnika, a sada ih imamo 550. Ciljevi su nam orijentisani ka tome", rekao je Maletić.

Prema njegovim riječima, gradi se i upravna zgrada jer nedostaje kancelarijski prostor.

Gradonačelnik Bijeljine Mićo Mićić rekao je da ohrabruje otvaranje novih proizvodnih pogona u Bijeljini i Republici Srpskoj, te zahvalio svima koji su doprinijeli da ovaj grad dobije novih 350 radnih mjesta.

"Zanimljivo je da se u ovom preduzeću u montaži zapošljavaju uglavnom žene, a za svaku pohvalu je to da imaju stabilne i redovne plate", naglasio je Mićić i čestitao rukovodstvu na otvaranju novog pogona.

Renomirani proizvođač dijelova za "Volvo", "Be-Em-Ve", "Mercedes" - njemačka fabrika PASS preuzela je pogon od slovenačkog SEP-a u LJeskovcu kod Bijeljine 2017. godine.Do danas

• Članstvo u komori
  • Članstvo u komori