Dodijeljena Uvjerenja za mentore praktične nastave u privrednim društvima

U prostorijama PPK Bijeljina danas su polaznicima obuke koju je organizovala Privredna komora RS dodijeljena Uvjerenja za mentore praktične nastave u privrednim društvima.

17.07.2023.

Uvjerenja su dodijeljena poslije uspješno položenih testova koji su uslijedili nakon besplatne trodnevne obuke koju je Komora obezbijedila za predstavnike privrednih društava. Cilj obuke mentora bio je sticanje pedagoških sposobnosti, te didaktičkih i metodičkih vještina u planiranju rada sa učenicima, što omogućava realizaciju praktične nastave za učenike srednjih stručnih i tehničkih škola.

​​Obuka se izvodila po Programu obuke mentora za praktičnu nastavu koji je razvio Republički pedagoški zavod Republike Srpske, u skladu sa Zakonom o izmjenama i dopunama Zakona o srednjem obrazovanju i vaspitanju (Sl. glasnik RS 92/20), a Privredna komora Republike Srpske je zadužena za njenu realizaciju.

Obuku je uspješno savladalo 15 polaznika iz 8 privrednih društava sa prostora Područne privredne komore Bijeljina, a uvjerenja je polaznicima uručio sekretar Savjeta za poljoprivredu i prehrambenu industriju PPK Bijeljina Željko Vidić.