Javni poziv- Podrška MSP-ovima za uvođenje mjera energetske efikasnosti putem kreiranja Mreže energetske efikasnosti (MEE)

30.06.2023.

Spoljnotrgovinska komora Bosne i Hercegovine, u saradnji s Privrednom Komorom Republike Srpske, Privrednom/Gospodarskom Komorom Federacije Bosne i Hercegovine i Privrednom komorom Brčko distrikta BiH, implementira projekt pod nazivom „Podrška MSP-ovima za uvođenje mjera energetske efikasnosti putem kreiranja Mreže energetske efikasnosti (MEE)“, podržan u okviru ''Green Recovery'' komponente koju GIZ implementira u ime Njemačke vlade, te objavljuje:

JAVNI POZIV

Tema projekta – identifikacija najboljih i najprofitabilnijih mjera energetske efikasnosti i predstavlja značajan izazov za mala i srednja preduzeća.
Stoga, projekt je namijenjen malim i srednjim preduzećima (MSP) iz Bosne i Hercegovine koje imaju potrebu i mogućnosti za sprovođenjem mjera energetske efikasnosti u proizvodnji.
Njihovo planiranje i provođenje ima za cilj prvenstveno reducirati troškove proizvodnih procesa, ukloniti negativne efekte na okolinu i omogućiti efikasnije poslovanje, kao i dodatnu vrijednost za MSP i privredu u cjelini.

Aplikacioni formular 354.06KB
Javni poziv 353.69KB