Objavljen Javnovažeći program osposobljavanja za konobara

Objavljen je Javnovažeći program osposobljavanja za konobara kojim se utvrđuju cilj, uslovi za upis, nastavni sadržaj, trajanje i oblik izvođenja Programa, kadrovski, didaktički i prostorni uslovi za izvođenje Programa i način vrednovanja stečenog znanja tokom osposobljavanja za konobara.

21.07.2022.

U Službenom glasniku Republike Srpske broj 69/2022 objavljen je Javnovažeći program osposobljavanja za konobara kojim se utvrđuju cilj, uslovi za upis, nastavni sadržaj, trajanje i oblik izvođenja Programa, kadrovski, didaktički i prostorni uslovi za izvođenje Programa i način vrednovanja stečenog znanja tokom osposobljavanja za konobara.

Cilj Javnovažećeg programa osposobljavanja za konobara je da polaznici usvoje znanja i radne vještine za rad u ugostiteljstvu, kao što su usluživanje gostiju, upoznavanje polaznika sa higijenskim standardima, zaštitom na radu, zaštitom od požara i pružanjem prve pomoći, vođenje dnevne dokumentacije u ugostiteljskom objektu, upoznavanje sa ugostiteljskim objektima, sticanje znanja o opisu poslova i dužnosti ugostiteljskog osoblja, upoznavanje sa pravilima bontona u ugostiteljstvu, razvijanje osjećaja odgovornosti kod polaznika i sposobnosti za timski rad i sposobnost dobre komunikacije sa gostima.

• Članstvo u komori
  • Članstvo u komori