Uredba o postupku dodjele podsticaja za mala i srednja preduzeća

Cilj dodjele podsticajnih sredstava je podrška jačanju, razvoju, promociji i dinamičnijem rastu malih i srednjih preduzeća. Podsticaji obuhvataju državnu pomoć male vrijednosti, u skladu sa propisima kojima se uređuje državna pomoć.

20.07.2022.

U Službenom glasniku Republike Srpske broj 66/2022 objavljena je Uredba o postupku dodjele podsticaja za mala i srednja preduzeća kojom se propisuju namjena, uslovi, kriterijumi i postupak dodjele podsticajnih sredstava za razvoj malih i srednjih preduzeća, obaveze korisnika sredstava, kontrola i način izvještavanja o utrošku dodijeljenih sredstava.

​Cilj dodjele podsticajnih sredstava je podrška jačanju, razvoju, promociji i dinamičnijem rastu malih i srednjih preduzeća. Podsticaji obuhvataju državnu pomoć male vrijednosti, u skladu sa propisima kojima se uređuje državna pomoć (strana broj 1).

Uredbu možete preuzeti ovdje: